A je tu další veteránská sezóna

A je tu další veteránská sezóna

Veteráni Čelkovice:

Dlouhá zima je pryč a veteránské akce se opět dostávají do hlavních víkendových programů. Z těch větších na jihu Čech už proběhly O sto šest Jihočeským krajem nebo nenapodobitelná Křivonoska. A za tři týdny startuje pětidílný Jihočeský pohár soutěží Veteráni Jindřichohradeckem. V sezóně 2018 je na co se těšit.

U Jihočeského poháru, jehož závěrečnou akcí je naše setkání historických vozidel v Čelkovicích, se zastavíme v letošním prvním newsletteru, jímž pravidelně informujeme Vás všechny, kteří jste nějakým způsobem napojeni na čelkovickou jízdy. Třeba jako účastníci nebo její pamětníci, případně zvažujete svůj premiérový start na této akci. Uložte si tedy do svých kalendářů následující data pěti soutěží, které ode dneška přesně za pět měsíců rozhodnou o držiteli Poháru hejtmanky Jihočeského kraje a vítězích v jednotlivých kategoriích Jihočeského poháru historických vozidel 2018:

26. 05. 2018     Veteráni Jindřichohradeckem
16. 06. 2018     Veteráni pod Křemešníkem (www.czveteranklub.cz)
04. 08. 2018     Chotovinské zatáčky (www.janecky,cz/veterani)
01. 09. 2018     Selské baroko (www.czveteranklub.cz)
06. 10. 2018     Veteráni Čelkovice (www.veteranicelkovice.cz)

Jihočeský pohár už má za sebou čtyři úspěšné ročníky. Při jednotlivých soutěžích se scházejí desítky nadšených motocyklistů i automobilistů s řadou zajímavých historických strojů. Průměrný počet startujících na každé ze zařazených soutěží překračuje stovku. Atraktivita poháru láká stále větší počet diváků z řad veřejnosti a pro vlastní účastníky se stává nevšedním zážitkem nejen poznáváním krás Jihočeského kraje, ale dává jim jedinečnou příležitost připomínat veřejnosti technický um a odkaz předchozích generací.

Za to Vám všem patří poděkování. Za nás, pořadatele, si dovoluji vyslovit přání, aby se i při pátém ročníku Jihočeského poháru naplnily tyto cíle  a abychom se opět scházeli za příznivého počasí v tak hojném počtu. V nové sezóně Vám přeji mnoho šťastných kilometrů.

Marcel Gause