Jihočeský pohár

Jihočeský pohár: Jak dál?

10.4.2019
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Jihočeský pohár historických vozidel dospěl ke konci svého pátého ročníku. Malé jubileum si proto zaslouží alespoň stručné ohlédnutí, ale současně odtajnění plánů jeho zakladatelů do budoucna.

Hodnocení 4. ročníku JČ poháru

26.11.2017
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Absolutním vítězem a držitelem Putovního poháru hejtmanky Jihočeského kraje se stal pan Jaroslav Pecín, který tak obhájil loňské prvenství a pohár získal do držení již potřetí.

3. ročník Jč. poháru je za námi

10.11.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Po skončení sezóny mohl organizační výbor vyhodnotit 3. ročník jako úspěšný. Podařilo se rozšířit počet soutěžních podniků ze čtyř na pět. Stoupl počet účastníků na celkový počet 670 startujících. Třetím držitelem Poháru hejtmana Jihočeského kraje se stal Jaroslav Pecín s automobilem Tatra 57b, který se tak po roční přestávce vrátil na trůn, když obhájil své prvenství z roku 2014.

Veteráni Čelkovice 2016

01.10.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
V sobotu 1. října, kdy se setkání uskutečnilo, panovalo nejen na jihu Čech, ale v celé České republice navýsost pěkné pozdně letní počasí. Sluncem prozářené cesty v okolí Tábora přímo vybízely k vyjížďce. I to byl vedle mnohaleté tradice čelkovické jízdy jeden z důvodů, že se ke startu u táborské průmyslovky dostavilo na 160 účastníků.

Selské baroko 2016

03.9.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Po měsíční přestávce se uskutečnila čtvrtá soutěž letošního ročníku Jihočeského poháru. Uspořádal ji Český veterán klub AČR v sobotu 3. září pod názvem Selské baroko. Za místo startu a úvodní výstavy zúčastněných posádek vybrali pořadatelé stejně jako v uplynulých letech náměstí T. G. Masaryka ve Veselí nad Lužnicí.

Nováček Chotovinské zatáčky

06.8.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
S první srpnovou sobotou přichází jasný pokyn. Usedněte za řidítka a volanty svých veteránů a vzhůru do Chotovin. Již třetí rok v řadě zde pořádá Václav Janecký se svými přáteli jízdu historických vozidel s jasně geograficky vymezeným názvem Chotovinské zatáčky. Letos poprvé jako součást Jihočeského poháru.

Křenovická jízda 2016

16.7.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Akce Klubu historických vozidel v Křenovicích rok od roku roste a láká stále větší počet startujících. Na letošní sedmý ročník, uspořádaný tradičně v polovině července, dorazila více jak stovka účastníků, z nichž devadesát se podle oficiální výsledkové listiny zúčastnilo všech soutěžních aktivit.

Veteráni Jindřichohradeckem 2016

21.5.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Veteránská sezóna v Jindřichově Hradci je tradičně bohatá. První jarní akcí nad Vajgarem byla letos soutěž s názvem Veteráni Jindřichohradeckem, pořádaná místním Veteran Car Clubem. Její květnový termín láká a když vyjde počasí jako v tomto roce, je na úspěch zaděláno. Kromě toho se touto soutěží otevírá třetí ročník Jihočeského poháru.

Před startem 3. ročníku Jč. poháru

16.3.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Sezóna 2016 přináší vedle řady zavedených akcí již třetí ročník Jihočeského poháru, v jehož rámci se o Putovní pohár hejtmana Jihočeského kraje poprvé soutěžilo v roce 2014. Úvodní ročník vyhrál Jaroslav Pecín s automobilem Tatra 57b, o rok později jej vystřídal Karel Kovář na motocyklu Yamaha DT 250.

Jihočeský pohár 2015 zná vítěze

15.10.2015
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Druhý společný ročník Jihočeského poháru historických vozidel 2015 s podtitulem Soutěž historických vozidel o Putovní pohár hejtmana Jihočeského kraje, který zorganizovala čtveřice pořadatelských týmů z Jindřichova Hradce, Křenovic, Veselska a Tábora, je minulostí.

Čelkovice 2015

03.10.2015
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Kalendář veteránské sezóny 2015 se postupně naplnil a s ním také čtyřdílný Jihočeský pohár. Poslední velkou akcí pro historická vozidla na jihočeských silnicích a současně závěrečným dílem Jihočeského poháru se v sobotu 3. října stalo setkání v Táboře-Čelkovicích, které snad ani není třeba blíže představovat.

Selské baroko 2015

05.9.2015
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Počátkem září převzalo štafetu Jihočeského poháru setkání historických vozidel s názvem Selské baroko a stalo se tak třetím zastavením soutěže o Putovní pohár hejtmana Jihočeského kraje. Pro letošek si pořadatelé Selského baroka z Českého Veteran Klubu opět vybrali za místo startu Veselí nad Lužnicí, kam se sjelo přes sto startujících.

Šestá křenovická jízda

11.7.2015
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Typickým rysem pro Křenovice se staly historické automobily druhé poloviny 20. století, které se sem sjíždějí již od roku 2010, kdy se konal premiérový ročník této dnes již významné motoristické akce. S každým následujícím ročníkem rostlo setkání jak do počtu účastníků, tak do stále staršího data narození některých předvedených vozů.

Veteráni Jindřichohradeckem 2015

30.5.2015
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Stejně jako před rokem stala se soutěž Veteráni Jindřichohradeckem úvodním podnikem čtyřdílného seriálu závodů historických vozidel o Pohár hejtmana Jihočeského kraje.

Jihočeský pohár vstupuje do 2. ročníku

20.2.2015
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Pro rok 2015 byl vypsán druhý ročník Jihočeského poháru, tvořený stejnými akcemi jako v roce předcházejícím. Zájemci o účast tedy mohou počítat s těmito soutěžemi: Veteráni Jindřichohradeckem (30. května), Křenovická jízda (11. července), Selské baroko (5. září) a Čelkovice (3. října).

Jihočeský pohár 2014 je v cíli

20.11.2014
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Setkávání historických vozidel na jihu Čech získalo v motoristické sezóně 2014 nový rozměr. Čtveřice pořadatelů akcí pro veteránisty z Jindřichova Hradce, Křenovic, Veselska a Tábora za podpory hejtmana Jihočeského kraje vyhlásila a nakonec i zdárně uspořádala Jihočeský pohár. Tato novinka si zaslouží podrobnější analýzu.

Čelkovice 2014

04.10.2014
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Do jaké míry je troufalé uspořádat 13. ročník motoristické soutěže, dokládá následující reportáž ze setkání historických vozidel Čelkovice 2014. Jeho pořadatelé nedali na pověrčivost a přichystali závěrečný podnik Jihočeského poháru. Jak od roku 2002 velí tradice, setkání se opět uskutečnilo první říjnovou sobotu.

Selské baroko 2014

30.8.2014
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Na konci srpna převzalo štafetu Jihočeského poháru setkání historických vozidel s názvem Selské baroko a stalo se tak třetím zastavením soutěže o Putovní pohár hejtmana Jihočeského kraje. Pro letošek si pořadatelé Selského baroka vybrali za místo startu Veselí nad Lužnicí, jízda krajinou s malebnými vesničkami však nescházela ani v tomto ročníku.

5. Křenovická jízda

12.7.2014
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
V červenci se Jihočeský pohár posunul do své poloviny poté, co KHV Křenovice uspořádal již pátý ročník své tzv. Křenovické jízdy. Jedná se o specifické setkání anglického typu na travnaté louce, což v našich podmínkách nebývá obvyklé, ale je o to zajímavější.

Veteráni Jindřichohradeckem

14.6.2014
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Původně měl Jihočeský pohár začít Vyšebrodským setkáním historických vozidel. Akce však musela být zrušena pro dlouhodobé onemocnění předsedy klubu a jejího hlavního organizátora v jedné osobě, a tak se počet soutěží pro letošní rok snížil na čtyři a úvodním podnikem se stalo setkání Veteráni Jindřichohradeckem 2014.
Stránkování: 1 | 2 | Následující