Lidé a jejich stroje

Marek Slabý léčí nejen pacienty

23.9.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Doktor Marek Slabý jako ředitel jihočeské záchranky rozhodně není osobou neznámou. Na veřejnosti se ale prezentuje také jako aktivní veteránista. A to nejen v roli účastníka. Pořádá dvě významné jarní akce, Velikonoční jízdu a dálkovou soutěžní rallye O 106 Jihočeským krajem.

Jan Pták st: Osobnost na dvou kolech

01.2.2016
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Jan Pták st. je motocyklový závodník každým coulem. Vášeň pro rychlé motocykly zdědil po svém otci, který proháněl v 50. letech minulého století takové velikány československého motosportu, jakými byli František Šťastný, Jiří Simandl nebo Saša Klimt.

Jan Soukup: V zajetí veteránů

20.3.2015
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Zelená Tatra 11 z roku 1923 a startovní číslo 201. Za volantem kabrioletu s černou plátěnou střechou Jan Soukup. Obrázek, který rok co rok spatřujeme při čelkovické jízdě do vrchu již od roku 2002. Nechyběl ani jednou, protože mu to čest nedovolí.

Václav Janecký a jeho muzeum

02.8.2014
Veteráni Čelkovice: Ilustrační obrázek
Hledáte-li příjemné domácí prostředí venkovského stavení naplněného desítkami technických exponátů z dob našich otců a dědů, pak soukromé muzeum historických vozidel a motocyklů v Chotovinách u Tábora je to, co byste neměli opominout.