Otázky a odpovědi před startem

Otázky a odpovědi před startem

Veteráni Čelkovice:

V průběhu měsíce září jsme obdrželi několik dotazů a protože by odpovědi na ně mohly být důležité i pro ostatní, zařadili jsme je do třetího newsletteru.

Jaké je startovné za účast na setkání Čelkovice 2014 a nebylo by vhodné osvobodit od startovného například vozidla s datem výroby do roku 1939?
Startovné při účasti na setkání historických vozidel Čelkovice 2014 činí 300,- Kč. Startovné je vztaženo ke startovnímu číslu, což znamená, že případný spolujezdec neplatí nic. Nerozlišujeme přitom, jestli se jedná o motocykl nebo automobil. Nezáleží ani na roku výroby stroje, protože startovné je třeba vnímat jako spoluúčast jezdce-účastníka (řidiče) na nákladech spojených s pořádáním akce.

Stane se něco, když přijedu k prezenci v jiném čase, než uvádíte v harmonogramu?
Samozřejmě se až tolik nestane. Dva rozdílné časy (čas 08.00-09.00 pro vozidla do roku výroby 1950, čas 09.00-10.00 pro vozidla od roku výroby 1951) zavádíme proto, abychom zcela nezahltili ulice před průmyslovkou zaparkovanými auty a zabránili dlouhým frontám při prezenci. Jde tedy o lepší komfort Vás účastníků. Z podobného důvodu oddělujeme startovní časy těchto dvou skupin do každé etapy (zejména Čelkovice nejsou na velký počet aut stavěné). Pokud tedy přijedete dříve, budete muset déle počkat.

Kolik kilometrů ujedeme v sobotu při čelkovické jízdě a kudy se pojede?
Celodenní program je rozdělen do několika etap. První etapu tvoří přejezd od SPŠ Tábor do Čelkovic na start jízdy do vrchu (4 km), druhou etapou je vlastní jízda do vrchu a okamžité pokračování po trase Horky – Větrovy – Lom – Želeč – Rytířský rybník/Nový rybník – Sudoměřice u Bechyně – Všechlapy – Malšice (34 km), z Malšíc se vydáte na třetí etapu po trase Malšice – Lom – Zhoř – Planá nad Lužnicí – Sezimovo Ústí – Tábor – Čelkovice (23 km), následuje druhá jízda do vrchu v Čelkovicích a přesun na Žižkovo náměstí v Táboře (3 km). Dohromady to dělá 64 km.

Vaše soutěž je zařazena do Jihočeského poháru. Kdy budou známy celkové výsledky?
Čelkovice 2014 jsou čtvrtým a současně závěrečným podnikem Jihočeského poháru historických vozidel. Výsledky předchozích tří akcí byly zpracovávány průběžně, a tak počítáme s tím, že absolutní pořadí v každé z vypsaných kategorií bude oznámeno v sobotu 4. října 2014 na Žižkově náměstí v Táboře hned po vyhlášení výsledků čelkovické jízdy.

Na webu píšete o doživotních startovních číslech. Můžu si svoje číslo vybrat a startovat s ním až do konce života? Doživotnost se vztahuje na jezdce nebo na vozidlo?
Přidělit startovní číslo účastníkovi zůstává v pravomoci pořadatele soutěže. Protože si ale s oblibou startovní čísla necháváte na autech přes celý rok jako suvenýry, přicházíme s nápadem tzv. doživotního startovního čísla (pochopitelně pouze ve vztahu k čelkovické jízdě). Doživotnost je vztažena na vozidlo, protože se občas stává, že někteří z Vás vlastníte více historických strojů a ty při účasti v Čelkovicích rok od roku obměňujete. Zatím platí systém, podle nějž jsou pro motocykly přidělena startovní čísla 101 až 299, pro automobily 301 až 499. Letos poprvé vypíšeme cenu pro nejlepší hasičské vozidlo a speciální techniku (do ní budou zařazeny například traktory) se startovními čísly 501 až 599. Pro budoucí ročníky Čelkovic každopádně platí, že letos přidělené číslo zůstane konkrétnímu vozidlo napořád.



V souvislosti s posledním dotazem Vás chceme požádat o následující: Pokud jste se před rokem zúčastnili Čelkovic 2013 a stále ještě vozíte na skle auta nebo na motocyklu reflexní oranžová čísla (nejedná se o samolepky s číslem a logem čelkovické jízdy), odloupněte je, prosím. Dostanete čísla nová, není možné startovat pod dvěma různými čísly. Děkuji
 


Ing. Marcel Gause
ředitel setkání