Čelkovické setkání s řadou novinek

Čelkovické setkání s řadou novinek

Veteráni Čelkovice:

Ročník 2014 táborského setkání historických vozidel je již třináctým v řadě. Poprvé se obnovená jízda veteránů čelkovickými serpentinami uskutečnila v roce 2002 a měla svůj symbolický význam. Jednak se hlásila k odkazu závodů z poloviny 70. let minulého století, jednak se stala součástí oslav 50. výročí vzniku SPŠ Tábor, která byla a dodnes zůstává jejím pořadatelem. Za uplynulých 12 ročníků se ale mnohé změnilo.

Počet účastníků postupně vzrostl z původních 31 na současné dvě stovky historických automobilů a motocyklů, které každoročně na setkání zamíří. A zdaleka se již nejedná jen o místní nadšence, kteří s láskou udržují historické stroje pro potěšení své i stovek diváků, lemujících trasu jihočeskou krajinou i vlastní jízdu do vrchu v Čelkovicích nebo přijdou na slavnostní vyhlášení výsledků každého setkání na starobylém Žižkově náměstí v Táboře.

Tradice zavazuje a s upřímnou radostí můžeme konstatovat, že nám vyrůstá úspěšná konkurence v řadě dalších podobných akcí, mnohdy pořádaných těmi, kteří svou cestu k technickému odkazu našich předků nalezli právě v Čelkovicích. O to větší cítíme zodpovědnost a vnímáme nezbytnost učinit kroky k ještě vyšší úrovni čelkovického setkání. Proto jsme pro 13. ročník přistoupili k těmto novinkám:

 

  • čelkovické serpentiny si každý účastník projede dvakrát
  • nová trasa etapové jízdy podle šipkového itineráře bude ve tvaru osmičky
  • nově se stroje rozdělí do kategorií do roku 1950 a od roku 1951
  • každá kategorie bude mít svůj samostatný časový harmonogram kvůli zlepšení propustnosti tratě
  • divácky bohatý program na Žižkově náměstí začne již po 13. hodině
  • setkání se stalo součástí Jihočeského poháru historických vozidel a zároveň bude jeho závěrečným podnikem, takže v Táboře bude vyhlášen absolutní vítěz o Pohár hejtmana Jihočeského kraje
     

A protože jste tady a čtete tyto řádky, je zřejmé, že jste zaregistrovali další významnou novinku. Čelkovická setkání historických vozidel mají své vlastní internetové stránky s možností diskuse na vlastním facebookovém profilu.

Ani to ale ještě není všechno, s čím pořadatelé pro letošek přicházejí. O dalších novinkách vás totiž budeme informovat prostřednictvím několika newsletterů, které od nás obdržíte prostřednictvím elektronické pošty. Jediné, co zůstává, je termín setkání stanovený jako pokaždé na první říjnovou sobotu.

Takže v sobotu 4. října 2014 nashledanou!

Ing. Marcel Gause
ředitel setkání