Jan Pták st. druhou osobností v síni slávy

Jan Pták st. druhou osobností v síni slávy

Veteráni Čelkovice:

Tradice založená před rokem má také v této veteránské sezóně úspěšné pokračování. Pořadatelé setkání historických vozidel Veteráni Čelkovice při jeho 15. ročníku podruhé vyhlásili v rámci doprovodného programu soutěže jmenování další osobnosti do čelkovické síně slávy. Stal se jí pan Jan Pták st., který je dlouholetým účastníkem veteránských soutěží a uchovává jako rodinný poklad památný závodní motocykl ESO 500 OHV po svém otci, který s ním závodil na československých okruzích před více jak šedesáti v prvních letech po skončení druhé světové války. Dnes se tento motocykl objevuje s Janem Ptákem st. za řídítky nejčastěji v seriálu okruhových závodů kategorie Klasik pro historické závodní motocykly.

Vyhlášení spojené se slavnostním večerem v areálu pořádající SPŠ strojní a stavební Tábor se uskutečnilo v rámci soutěže Veteráni Čelkovice hned po jejím závěrečném ceremoniálu na Žižkově náměstí. Jana Ptáka st. přišla podpořit nejen jeho rodina, ale také další čtyři desítky účastníků posledního podniku Jihočeského poháru a věřte, že večer to byl nejen příjemný, ale také dojemný zejména ve chvíli, kdy Jan Pták st. přejímal ocenění.

O Janu Ptákovi st. jsme referovali již před časem v článku http://www.veteranicelkovice.cz/veterani/lide-a-jejich-stroje/jan-ptak-st-osobnost-na-dvou-kolech. Pokud tedy máte zájem, podívejte se na naši druhou osobnost čelkovické síně slávy podrobněji.