Po roce opět večerním Táborem

Po roce opět večerním Táborem

Veteráni Čelkovice:

Přestože se večerní jízda koná v Táboře v předvečer 19. ročníku setkání historických vozidel Veteráni Čelkovice, jedná se o samostatnou soutěž a její výsledky nebudou započítávány do sobotního pořadí. Po loňské premiéře je připravena nová trasa s jedním měřeným úsekem a několika kontrolními průjezdy. Pro srozumitelnost pravidel páteční jízdy jsme pro vás připravili odpovědi na nejpravděpodobnější dotazy.

Pro jaká vozidla je páteční jízda určena?

Soutěž je vyhrazena výhradně strojům s datem výroby do roku 1945 včetně, tzn. podle mezinárodní kategorizace historických vozidel pro třídy A - Ancestor, B - Veteran, C - Vintage a D - Post Vintage.

Jaké je délka trasy a jak dlouho bude jízda trvat?

Trasa má délku přibližně 10 kilometrů. Protože však vede klikatými uličkami starého města a na účastníky čeká několik úkolů, je předpokládaná dobou trvání jízdy kolem 3/4 hodiny. Přesný čas prozradí pořadatel až v okamžiku startu, protože se jedná o jízdu pravidelnosti, při níž bude sledováno dodržení předepsané průměrné rychlosti. Pro jezdce to přitom nebude vůbec snadný úkol. Pojedou za běžného provozu, zbrzdit je mohou semafory nebo výjezd z vedlejší ulice, případně povinná zastávka v místě průjezdní kontroly. Aby to však nevyznělo příliš náročně. Podstatné bude se trefit do správného času příjezdu do každé z kontrol s přesností na minutu. Ale pozor. Během jízdy bude vložen jeden úsek měřený s přesností na setiny sekundy a dá se předpokládat, že právě tady se bude lámat chleba.

Bude náročné se orientovat na trati, jak bude značena?

Jsme si vědomi toho, že ve večerních hodinách za umělého osvětlení je orientace mnohem náročnější než za denního světla. Proto jsme upustili od tradičně používaného šipkového itineráře a celou trasu jsme opatřili v kritických místech směrovými cedulemi s logem soutěže a orientační šipkou. Na vybraných místech budou pořadatelé osobně s navigačními praporky.
 


 

Jak vysoké je startovné?

Startovné se neplatí, účast je tedy volná. Jediným omezením je maximální počet účastníků stanovený na 30 s možností přihlásit se do úterý 29. září 2020 na mail reditel@sps-tabor.cz jednoduchým sdělením jména a příjmení, dále pak typem a rokem výroby vozidla. Přihlásit se mohou jak jezdci na motocyklech, tak v automobilech. Vítané je rovněž sdělení, zda přijedete se spolujezdcem, protože je pro vás před startem zajištěna teplá večeře, a to rovněž bezplatně. Pro vzdálenější účastníky máme zajištěno ubytování na dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím (tento požadavek sdělte rovněž do mailové přihlášky). Po dohodě jsme schopni připravit bezpečné garážování těm, kteří se zúčastní i hlavního sobotního závodu.

A jaký je časový harmonogram páteční jízdy Táborem?

17.00 příjezd posádek do SPŠ strojní a stavební Tábor, Komenského 1670
17.30 společná večeře
18.10 rozprava s posádkami
18.30 start prvního vozidla a poté po 1 minutě dalších
19.15 - 19.45 (orientační čas) předpokládaný příjezd posádek do cíle
20.00 vyhlášení šesté osobnosti Čelkovické síně slávy
20.15 vyhodnocení soutěže, předání cen
20.30 závěr akce

V půběhu září zde najdete aktuální seznam přihlášených jezdců a vozidel. Protože ještě zbývá nějaký čas do uzávěrky přihlášek, využijte jedinečné možnosti být přímými účastníky soutěže v netradičním večerním čase.

Těšíme se na Vás