12. ročník: Čelkovice 2013

12. ročník: Čelkovice 2013

Veteráni Čelkovice:

Termín setkání historických vozidel Čelkovice 2013, které se konalo podvanácté, připadl na sobotu 5. října. Nic se přitom nezměnilo na původní myšlence a stále platí, že cílem tohoto setkání není závodění a vítězství za každou cenu. Smyslem je prožít pěkný den v příjemné společnosti, poznat zajímavé lidi a pobavit především diváky a samozřejmě sami sebe.

Záštitu nad setkáním převzali podobně jako v předchozích letech představitelé radnic měst Tábor a nově také Bechyně, kam v roce 2013 zamířily historické vozy v rámci táborského setkání poprvé. K dvěma pořadatelským organizacím známým z předchozích ročníků, SPŠ Tábor v roli hlavního pořadatele a reklamní společnosti QUO Tábor, přibyl třetí významný pomocník v podobě sdružení Asfaltado Tábor. Hodnocení soutěžících proběhlo jako tradičně v 5 kategoriích:

 

  • motocykl do roku výroby 1945 včetně
  • motocykl po roce výroby 1945
  • automobil do roku výroby 1945 včetně
  • automobil po roce výroby 1945
  • tajná cena pořadatele


Čelkovice 2013 ve filmu:V průběhu přesunů po trase dle itineráře plnili účastníci různé úkoly, jejich plnění se započítávalo do celkového hodnocení. Časový harmonogram soutěže byl následující:


08.00  prezence, poučení (SPŠ Tábor, Komenského 1670)
09.00  průběžný přejezd od SPŠ do Čelkovic
09.15  řazení a přehlídka vozidel v Čelkovicích
09.30  speciální rychlostní zkouška v Čelkovicích
11.00  jízda z Čelkovic do Bechyně po trase určené pořadatelem (cca 25 km)
12.00  výstava vozidel v Bechyni
13.00  jízda z Bechyně do Tábora po trase určené pořadatelem (cca 35 km)
14.00  splnění tajného úkolu na předem neznámém místě
15.00  výstava a vyhlášení výsledků na Žižkově náměstí v Táboře


Jak vyšlo těsně před návratem posádek do Tábora najevo, tajný úkol byl nachystán na vojenském letišti na Všechově a spočíval v synchronizované paralelní jízdě dvou posádek po vytýčené trati s kužely. Slalom by byl sám o sobě snadný, kdyby nemusely obě posádky absolvovat dráhu v pokud možno shodném čase. Vzájemný časový rozdíl při průjezdu cílovou páskou byl podkladem k trestným bodům, vítězem této soutěže o tajnou cenu pořadatele se stala dvojice s minimem trestných bodů.