9. ročník: Čelkovice 2010

9. ročník: Čelkovice 2010

Veteráni Čelkovice:

V roce 2010 mělo táborské setkání historických vozidel obdobný průběh jako o rok dříve. Jižní okruh směrem na Soběslav a se zastávkou v Chýnově byl zachován, ovšem směr jízdy byl opačný. Přesto bylo pořadatelům zřejmé, že v této části jižních Čech už budou nové trasy hledat stále obtížněji. Navíc se jednalo již o devátý ročník, blížil se tedy jubilejní, který měl v roce následujícím uzavřít jednu velkou kapitolu čelkovických jízd.

Zatím ale ještě vše zůstávalo u osvědčeného scénáře. Podle něj proběhla do 10. hodiny prezence účastníků před táborskou průmyslovkou, odkud se přemístili do Čelkovic ke startu jízdy do vrchu. Následovala etapa po trase Horky – Malšice – Sudoměřice u Bechyně – Soběslav, zpestřená krátkou zastávkou před Černickým zámečkem v Oboře, kde na každý projíždějící stroj čekal fotograf.

Po polední přestávce a občerstvení pokračovala početná kolona historických motocyklů a automobilů přejezdem ze Soběslavi přes Zvěrotice, Tučapy, Košice, Chabrovice, Skopytce, Dlouhou Lhotu a Turovec do Chýnova, kde následovalo poslední zastavení a výstava zúčastněných strojů před návratem do Tábora. Tam se na Žižkově náměstí první z jezdců objevil krátce po 15. hodině. V cíli měli účastníci za sebou 75 km.