Jihočeský pohár 2022 jde do finále

Jihočeský pohár 2022 jde do finále

Veteráni Čelkovice:

Po prvomájových Petrovicích, které byly první soutěží letošního ročníku Jihočeského poháru, se pozornost nejen jihočeských veteránistů přesunula do Písku, kde se v sobotu 18. června uskutečnil 22. ročník Písecké jízdy. Soutěž měla tradiční průběh, zahajovalo se přehlídkou strojů přihlášených posádek v Palackého sadech, v 10.00 h byl naplánován start s následnou jízdou do Jetětic, během níž museli účastníci plnit pořadatelem připravené úkoly. Zisk bodů z jednolivých stanovišť pak rozhodl o pořadí v cíli. Pro Jihočeský pohár se jednalo o přidělení bodů v kategoriích A1, M1 a A2, M2, tedy automobilů nebo motocyklů vyrobených do roku 1945, resp. v druhém případě v období 1946-1970. Pro kategorie A3, M3 pak byla na Písecku vypsána soutěž v Křenovicích, na tu si ale soutěžící museli počkat téměř měsíc až do poloviny července. Tradičně o první srpnové sobotě (6. srpna 2022) se pak konaly Chotovinské zatáčky, jejichž účastníci v rámci jejich letošního 9. ročníku tentokrát zamířili do Pacova. V tomto případě byly přidělovány body ve všech šesti vypsaných kategoriích, jejichž výsledky stejně jako u ostatních soutěží najdete v příloze k článku.

Zatím předposlední dějství poháru se odehrálo ve Veselí nad Lužnicí při soutěži s názvem Selské Baroko. Počasí účastníkům sice příliš nepřálo, o to hřejivější pocit ale museli mít úspěšní startující v kategorii M1, kde po přidělení bodů nezůstal kámen na kameni a průběžné pořadí na nejvyšších stupních se výrazně proměnilo. Zato v dalších dvou kategoriích M2 a M3 se vyrýsovali dva velcí favorité. Ti sice i po další ze soutěží O pohár města Soběslav své vedoucí pozice udrželi, ale za nimi to vřelo. Závěr bude rozhodně ještě hodně napínavý. Pouze v kategorii M3 už nemůže být předstižen Rostislav Vrábek, i kdyby v poslední soutěži v Čelkovicích nebodoval. Tím, že se mu podařilo získat bodovaná umístění v každé z dosud odjetých součástí Jihočeského poháru, unikl z dosahu svých konkurentů a vítězství v kategorii má jisté.

A tak sledujte náš web, výsledky postupně aktualizujeme až do úplného závěru při říjnových Čelkovicích. Do jejich konání ještě zbývá něco přes dva týdny. Nezapomeňte tedy, finále Jihočeského poháru se odehraje v Táboře při akci Veteráni Čelkovice v pátek 30. září (pouze kategorie A1, M1) a poté v sobotu 1. října 2022 (boduje se ve všech kategoriích).