Selské baroko 2014

Selské baroko 2014

Veteráni Čelkovice:

Na konci srpna převzalo štafetu Jihočeského poháru setkání historických vozidel s názvem Selské baroko a stalo se tak třetím zastavením soutěže o Putovní pohár hejtmana Jihočeského kraje. Pro letošek si pořadatelé Selského baroka vybrali za místo startu Veselí nad Lužnicí, kam se sjela dobrá stovka startujících. Volba tohoto jihočeského města nebyla vůbec špatným tahem.  Velká plocha náměstí umožnila přehledně rozmístit všechny zúčastněné stroje, takže si diváci mohli v klidu prohlédnout motocykly a automobily řady světových značek a rozmanitého období vzniku.

Počáteční mlha, tak typická pro oblast jihočeských blat, se s úderem desáté jako zázrakem rozplynula a po několika drobných dešťových kapkách zmizela i zlověstná mračna. Počasí, které bývá nedílnou součástí úspěchu takovýchto akcí, opět přálo připraveným. Nakonec, hlavní pořadatel soutěže Zdeněk Brádka to řekl jasně: „Jsem klikař!“ A s ním měli štěstí (tedy kliku) i všichni účastníci, kteří se s úderem dvanácté hodiny vydali na 65 kilometrů dlouhé putování po krajině s malebnými vesničkami územím tzv. selského baroka.

Než však soutěžící dorazili do cíle, museli projet trasu Veselí/L. – Ponědráž – Záblatí – Mazelov – Dynín – Dolní Bukovsko – Borkovice – Mažice – Komárov – Vlastiboř – Vesce – Soběslav a zpět směrem na Veselí nad Lužnicí do kempu Karvánky. Cestou je čekalo plnění několika soutěžních úkolů a povinný průjezd kontrolními místy. Z itineráře také jasně vyplývalo, že nejzazší čas příjezdu do cíle v kempu je stanoven na 16:40 h, kde následovalo vyhlášení výsledků a předání poháru města Veselí nad Lužnicí nejlepší posádce.