Selské baroko 2015

Selské baroko 2015

Veteráni Čelkovice:

Počátkem září převzalo štafetu Jihočeského poháru setkání historických vozidel s názvem Selské baroko a stalo se tak třetím zastavením soutěže o Putovní pohár hejtmana Jihočeského kraje. Pro letošek si pořadatelé Selského baroka z Českého Veteran Klubu opět vybrali za místo startu Veselí nad Lužnicí, kam se sjelo přes sto startujících. Volba tohoto jihočeského města nebyla vůbec špatným tahem. Velká plocha náměstí umožnila přehledně rozmístit všechny zúčastněné stroje, takže si diváci mohli v klidu prohlédnout motocykly a automobily řady světových značek a rozmanitého období vzniku.

Setkání ve srovnání s minulým ročníkem opět povyrostlo pořadatelsky. Bohatě dimenzované zázemí umožnilo týmu organizátorů zabezpečit akci jak personálně, tak i materiálně. To, že se nejedná jen o sportovně motoristické setkání nadšenců s historickými motocykly a automobily, ale že jde o významnou společenskou a kulturní akci pro nemalou část jihočeského regionu, dokládá zájem ze strany vedení města a také Autoklubu České republiky, který do Veselí nad Lužnicí dokonce vyslal svého delegáta, protože soutěž se stala rovněž součástí mistrovství České republiky historických vozidel.

Selské baroko začalo tradičním výstavou zúčastněných strojů od 10.00 hodin na náměstí ve Veselí nad Lužnicí, kde se v pravé poledne rovněž odehrál start všech posádek. Následná trasa vedla přes obce Újezdec, Zlukov, Vlkov, Mazelov, Dynín, Bošilec, Sviny, Borkovice, Zálší a Dráchov. Dojezd se konal v autokempu Karvánky, kde proběhlo vyhlášení konečných výsledků. Součástí setkání byl sraz policejních, hasičských, záchranných a vojenských sborů a divácká soutěž elegance o nejhezčí vozidlo soutěže.