Veteráni Jindřichohradeckem 2015

Veteráni Jindřichohradeckem 2015

Veteráni Čelkovice:

Stejně jako před rokem stala se soutěž Veteráni Jindřichohradeckem úvodním podnikem čtyřdílného seriálu závodů historických vozidel o Pohár hejtmana Jihočeského kraje.

Setkání historických vozidel s názvem Veteráni Jindřichohradeckem letos připadlo na poslední květnovou sobotu. Pořadatelé z Jihočeského Autoklubu VCC Jindřichův Hradec v AČR sice původně plánovali pozdější červnový termín (loni se setkání uskutečnilo 14. června), to by se však dostali do kolize s jinou, podobnou akcí. Účastníky tato změna přesto nikterak neodradila. Na náměstí Míru v centru Jindřichova Hradce se jich v sobotu dopoledne opět sjelo na osm desítek. A někteří z nich s jasným cílem získat první body do seriálu závodů, které se od roku 2013 konají jako Jihočeský pohár, jehož absolutní vítěz si odnese na konci sezóny Pohár hejtmana Jihočeského kraje. Proto nepřekvapilo, že se dostavily známé tváře i známé stroje jak v kategorii motocyklů, tak automobilů. A to včetně obhájce titulu z loňského ročníku, pana Jaroslava Pecína s Tatrou 57b z roku 1945.

Příjezd účastníků byl podle propozic pořadatelů naplánován nejpozději do desáté hodiny dopolední. Diváci tak měli možnost v klidu si prohlédnout vystavené motocykly a automobily, a to až do okamžiku, kdy v pravé poledne startér odmávl prvního ze soutěžících a poté vypouštěl v krátkých intervalech na trať další posádky.  Startovní procedura trvala přibližně půl hodiny. Tou dobou se už první jezdci blížili k cíli úvodní etapy na náměstí v Nové Bystřici, kde je čekala hodinová přestávka a poté start do druhé části soutěže. Na zbývajících 40 kilometrů z celkového počtu 60, během nichž startující absolvovali několik průjezdních a časových kontrol a rovněž plnili vědomostní a dovednostní úkoly, se vydali v půl druhé odpoledne. Trasa orientační jízdy je vedla krásnou Českou Kanadou a kdo přečkal všechny nástrahy tratě i pořadatelů, mohl se v penzionu U zámku v Pluhově Žďáru těšit na občerstvení a živou hudbu. Tam byly navečer také vyhlášeny výsledky celodenní soutěže.